Devon Agency

Telefon

+48 793 694 178

E-mail

kontakt@devonagency.pl

Godziny pracy

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

System CMS WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią w Internecie, obsługujący około 30% wszystkich stron internetowych. Na szczęście istnieje ogromna ilość wtyczek, które mogą ułatwić konfigurację strony internetowej. Aby zaoszczędzić Ci trochę czasu i badań, przygotowaliśmy listę 5 niezbędnych wtyczek WordPress, które przydadzą Ci się niezależnie od tego czy posiadasz stronę dla firmy, czy rozbudowany sklep internetowy.

1. Yoast SEO – optymalizacja strony internetowej pod względem SEO i nie tylko

Yoast SEO to wtyczka stworzona do optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek, która jest bardzo łatwa w konfiguracji. Oferuje ona wiele funkcji, które pomogą Ci w dążeniu do lepszego rankingu w Google SERP. Z jej pomocą szybko przejdziecie przez proces dostosowania strony www, uzupełnicie meta tagi, słowa kluczowe, sprawdzicie poprawność tekstów na blogu i wiele więcej.

Jest to absolutny must-have dla każdej strony internetowej postawionej na systemie CMS WordPress!

2. Facebook Chat Plugin – zintegrowany live chat z fanpagem na Facebooku

Jeżeli zależy Ci na szybkim kontakcie z klientem i masz swój własny profil firmowy na Facebooku, musisz sprawdzić tę wtyczkę! Facebok Chat Plugin pojawia się w wybranym przez Ciebie rogu witryny i zachęca do kontaktu każdego użytkownika odwiedzającego Twoją stronę internetową. W prosty sposób potencjalny klient może wysłać Ci wiadomość, która trafi na Twój telefon, komputer i skrzynkę e-mail.

Do prawidłowej konfiguracji wtyczki potrzebne jest połączenie jej z fanpagem na Facebooku.

3. WPS Hide Login — ukryj link do logowania systemu WordPress

Zabezpiecz stronę internetową za pomocą prostego plug-inu, który ukryje link służący do logowania do CMS WordPress oraz zablokuje dostęp do stron wp-login.php i wp-admin.php niezalogowanym użytkownikom. WPS Hide Login bardzo mało waży i nie obciąża strony internetowej, dzięki czemu nie odczujemy zmian w wydajności.

4. Really Simple SSL – włącz zabezpieczenie za pomocą jednego kliknięcia

Really Simple SSL automatycznie wykrywa ustawienia i konfiguruje witrynę tak, aby działała przez zabezpieczony protokół HTTPS. Obsługa wtyczki jest bardzo prosta: wystarczy zainstalować ją na CMS WordPress, wejść w ustawienia, a strona będzie korzystać z certyfikatu SSL już w ciągu minuty.

Uwaga! Aby wtyczka działała prawidłowo, najpierw wymagane jest wygenerowanie certyfikatu SSL dla domeny u hostingodawcy.

5. Monster Insights – wygodny wgląd do statystyk strony internetowej

Monster Insights to najlepsza wtyczka Google Analytics do WordPressa. Cechuje ją przejrzysta konfiguracja i prosty w obsłudze panel administracyjny. Na tle innych wtyczek wyróżnia ją:

  • Pulpit nawigacyjny Google Analytics (zobacz raporty i analizy witryny bezpośrednio w panelu WordPress z praktycznymi uwagami),
  • Statystyki w czasie rzeczywistym (uzyskaj statystyki w czasie rzeczywistym bezpośrednio w WordPressie, aby zobaczyć, ile osób przegląda Twoją stronę, co na niej robią i nie tylko),
  • Śledzenie linków partnerskich i reklam (automatycznie śledź kliknięcia linków afiliacyjnych, banerów reklamowych i innych linków wychodzących dzięki zaawansowanemu systemowi śledzenia linków),
  • Śledzenie niestandardowe (skonfiguruj śledzenie autorów, kategorii, tagów, wyszukiwań, niestandardowych typów postów, użytkowników i innych zdarzeń w dosłownie kilka sekund).

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jakie wtyczki zalecamy, abyś używał – dla Twojego bezpieczeństwa i wygody Twoich użytkowników. WordPress oferuje ogrom rozwiązań pod względem doboru dodatkowego oprogramowania, które usprawni Twoją stronę lub sklep internetowy. Daj nam znać czy używasz tych wtyczek na co dzień i co byś dodał do tej listy!